Na Novoměstské radnici proběhla od 25.7. do 18.8. výstava Setkaní, která představila veřejnosti enkaustiku, tisíce let starou techniku malby horkým voskem. V dílech 21 českých a slovenských výtvarnic byly k vidění různé postupy práce s voskem a jeho kombinace s klasickými výtvarnými technikami. Návštěvníci si mohli prohlédnout díla tvořená pomocí elektrických nástrojů jako jsou třeba enkaustické žehličky, vyhřívací desky a horkovzdušné pistole.
Výstava měla symbolický název Setkání, protože se poprvé osobně setkaly výtvarnice a lektorky enkaustiky. Tato skupinová výstava byla zároveň oslavou desetiletého výročí novodobé historie enkaustiky v Čechách a na Slovensku.
Stěny Novoměstské radnice ozdobila i díla světově uznávaných autorek, jako jsou Jana Školaudyová, Laura Ésciová a Zuzana Medzay.
V rámci výstavy se 13.8. uskutečnil na Novoměstské radnici i enkaustický workshop Letní hrátky s voskem, kde si mohli enkaustiku vyzkoušet malí i velcí zájemci pod mým vedením.

Měla jsem velikou čest tuto výjimečnou enkastickou akci organizovat, být jednou z vystavujících autorek a poznat úžasné výtvarnice 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *